BeamZ BLAZE1800 Vertical Fogger 24x4W 4in1 LEDg 160.542
Artikelnummer:
BLAZE1800
EAN Code:
SKU:
Beschikbaarheid:
Op voorraad
Levertijd:
Op Voorraad
Ordered before 14.00? Next day delivery!
Haal je bestelling op in de winkel op afspraak ook sávonds
45 years of experience
Bereikbaar ook buiten de openingstijden via whatsapp Henk Busscher 06.21.53.05.60
  • 1800W smoke machine with 24x 4W 4-in-1 LEDs
  • Red, Green, Blue and Amber colour mixing
  • Vertically and horizontally to use
  • Creates a high illuminated column of smoke
  • Led illuminated reservoir
  • Built-in control panel with LCD display
  • Wired LCD remote control with timer function
  • Extra wireless remote control
  • DMX or standalone mode
  • 2800ml smoke fluid tank
  • Powerconnector input
Brand beamZ
Product colour Black
Heating element 1800W
Heat-up time (minutes) 4
Re-Heat time (minutes) 35 sec
Output volume per minute 350m³
Tank capacity 2.8l
Light source 4-in-1 LED
Colours Red, Green, Blue, Amber
LED power 4W
Quantity of LEDs 24
Modes DMX, Manual
DMX channels 8
DMX connection 3-pin XLR
Power supply 230/240VAC 50/60Hz
Dimensions (L x W x H) 450 x 300 x 200mm